SLEVA 30 % na kolekce Rona Premium. Využijte kód RONA30. Platí do vyprodání zásob.

Váš nákup

sklenka.cz | Prodej českého a slovenského ručního skla

Sklárny

logo kvetna
Květná 1794

Partnerem sklenka.cz je česká sklárna Květná 1794, která je jednou z nejdéle fungujících skláren na našem území. Postavena byla v roce 1794, založil ji kníže Alois I. z Lichtenštejna. V roce 1894 se změnil název sklárny, kdy se začal užívat místní název Květná (Blumenbach). Sklárna pracuje s kvalitní bezolovnatou sklovinou (všechny sklárny, se kterými spolupracuje sklenka.cz, mají stejného dodavatele vstupní suroviny – písku) a zaměřuje se zejména na řemeslné tradici a jedinečnosti ruční práce se sklenkami. Sodno-draselná sklovina bez příměsi olova a jiných těžkých kovů je nejen elegantní, ale také nečekaně pevná a pružná.

logo-rona
RONA Premium

Partnerem sklenka.cz je slovenský výrobce bezolovnatého nápojového skla z obce Lednické Rovne. Společnost je přední světový výrobce nápojového skla zejména strojové výroby. Svoji ruční výrobu označuje pod obchodním názvem RONA Premium. 96% produkce RONA exportuje. Ruční výroba představuje jednotky procent z celkového obratu firmy a zaměřuje se zejména na sklenky, vázy, mísy, karafy a další skleněné doplňky. RONA Premium nepracuje s barevnou sklovinou.

logo-moser
Moser

Partnerem sklenka.cz je česká prémiová značka Moser a.s. Sklárna od svého počátku se zabývá produkcí bezolovnatého křišťálu včetně barevných variací. Sklárna byla založena v roce 1857 Ludwigem Moserem. Sklárna Moser se zaměřuje výhradně na výrobu křišťálu bez příměsí olova. Práce s touto sklovinou je náročná, ale bezolovnatý křišťál vyniká vysokým leskem, jiskřivostí a zejména tvrdostí, která umožňuje detailní broušení a rytí. Sklárna pracuje s tenkostěnným i silnostěnným sklem, ovládá techniky jemného zlacení, platinování a další zušlechťovací postupy. Sklárna je pověstná využíváním jedinečných moserovských přírodních barev.

logo-lukas-jaburek
Lukáš Jabůrek

Partnerem sklenka.cz je sklář, výtvarník, designér a brusič skla Lukáš Jabůrek. Do roku 2018 byl Lukáš uměleckým ředitelem sklárny Moser, kdy jeho díla získala mnoho prestižních cen za design váz Hruška a Kolorit. Lukáš je absolventem Vyšší odborné školy sklářské a střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Novém Boru. Jako autor se podílel na některých kolekcích skláren v nabídce sklenka.cz. Rád kombinuje barevnou sklovinu a náročný brus, což dodává dílu jedinečný výraz a atmosféru.

logo b26
B26 Ltd

Nejmladším partnerem sklenka.cz a novinkou na českém trhu je česko-britská značka B26, která byla založena v roce 2015. B26 spolupracuje výhradně s českými skláři a uměleckými řemeslníky z vyhlášeného sklářského kraje v okolí Nového Boru. Mezi blízké spolupracovníky patří  například Petr Novotný, Petra Matelová a její Sklářský Ateliér a Ajeto Glass. Za značkou B26 se skrývá Barbora Otradovec, která ve své tvorbě kloubí jak pestrobarevné barevné mezinárodní zázemí, ze kterého pochází, tak nadčasovou inspiraci a myšlenku navrátit do estetiky běžného denního života skleněné výrobky které jsou ručně zpracované od začátku až do konce. Každý kousek řady B26 projde několika páry rukou zkušených sklářů, malířů, rytců, brusičů a konečný produkt je fúzí mezi moderním pojetím života a tradiční technologií. Příkladem je rytecky zdobené laboratorní sklo.

logo ruckl
Rückl

Nejnovějším partnerem slenka.cz je česká sklárna Rückl.

Od ruku 1846 je sklárna Rückl synonymem pro prvotřídní broušený křišťál.

Sklárna proslula kvalitou zpracovávaného křišťálu, mistry sklářského řemesla od foukačů až po brusiče, spoluprací se světově uznávanými designery a také barevnými odstíny sklářského kmene, které jsou charakteristické pro značku Rückl jako je růžová nebo hnědá tzv. cigar. Opravdovým unikátem jsou pak specifické brusy, které se nesou v moderních liniích, ale vždy s citem pro historii broušených vzorů.

Každá sklenka, karafa, váza nebo dóza na šperky se pod taktovkou mistrů sklářského oboru sklárny Rückl stávají luxusním unikátem té nejvyšší kvality.

logo_skloglass
Skloglass

Novým partnerem sklenka.cz se stala malá rodinná firma Skloglass, která si zakládá na tradici české řemeslné výroby a umění ručně foukaného křišťálu.

Jejich výrobky spojují kvalitu, krásu, individualitu a dotek ruční práce.

Toto o sobě píší:

Jsme rodinná firma, kterou tvoří maminka Martina a její dvě dcery, Klára a Bára. Maminka se v oboru sklářství pohybuje a podniká od roku 1992. Sklo je nedílnou součástí našeho života již řadu let. Vyrůstaly jsme v okolí Nového Boru, kde má sklářství dlouholetou tradici. Díky tomu jsme mohly doslova koukat přes rameno umělcům na sklářských hutích, rytcům a malířkám skla. Sledovat tento umělecký proces na vlastní oči nás vždy fascinovalo a do sklářského řemesla jsme se naprosto zamilovaly. V roce 2018 jsme založily e-shop, kde nabízíme ručně foukané sklo.

logo radua
Radua Crystal

Vyberte jazyk / Select a language