Sklárny

logo kvetna
Květná 1794
Partnerem sklenka.cz je česká sklárna Květná 1794, která je jednou z nejdéle fungujících skláren na našem území. Postavena byla v roce 1794, založil ji kníže Alois I. z Lichtenštejna. V roce 1894 se změnil název sklárny, kdy se začal užívat místní název Květná (Blumenbach). Sklárna pracuje s kvalitní bezolovnatou sklovinou (všechny sklárny, se kterými spolupracuje sklenka.cz, mají stejného dodavatele vstupní suroviny – písku) a zaměřuje se zejména na řemeslné tradici a jedinečnosti ruční práce se sklenkami. Sodno-draselná sklovina bez příměsi olova a jiných těžkých kovů je nejen elegantní, ale také nečekaně pevná a pružná.
logo-rona
RONA Premium
Partnerem sklenka.cz je slovenský výrobce bezolovnatého nápojového skla z obce Lednické Rovne. Společnost je přední světový výrobce nápojového skla zejména strojové výroby. Svoji ruční výrobu označuje pod obchodním názvem RONA Premium. 96% produkce RONA exportuje. Ruční výroba představuje jednotky procent z celkového obratu firmy a zaměřuje se zejména na sklenky, vázy, mísy, karafy a další skleněné doplňky. RONA Premium nepracuje s barevnou sklovinou.
logo-moser
Moser
Partnerem sklenka.cz je česká prémiová značka Moser a.s. Sklárna od svého počátku se zabývá produkcí bezolovnatého křišťálu včetně barevných variací. Sklárna byla založena v roce 1857 Ludwigem Moserem. Sklárna Moser se zaměřuje výhradně na výrobu křišťálu bez příměsí olova. Práce s touto sklovinou je náročná, ale bezolovnatý křišťál vyniká vysokým leskem, jiskřivostí a zejména tvrdostí, která umožňuje detailní broušení a rytí. Sklárna pracuje s tenkostěnným i silnostěnným sklem, ovládá techniky jemného zlacení, platinování a další zušlechťovací postupy. Sklárna je pověstná využíváním jedinečných moserovských přírodních barev.
logo-lukas-jaburek
Lukáš Jabůrek
Partnerem sklenka.cz je sklář, výtvarník, designér a brusič skla Lukáš Jabůrek. Do roku 2018 byl Lukáš uměleckým ředitelem sklárny Moser, kdy jeho díla získala mnoho prestižních cen za design váz Hruška a Kolorit. Lukáš je absolventem Vyšší odborné školy sklářské a střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Novém Boru. Jako autor se podílel na některých kolekcích skláren v nabídce sklenka.cz. Rád kombinuje barevnou sklovinu a náročný brus, což dodává dílu jedinečný výraz a atmosféru.
logo b26
B26 Ltd
Nejmladším partnerem sklenka.cz a novinkou na českém trhu je česko-britská značka B26, která byla založena v roce 2015. B26 spolupracuje výhradně s českými skláři a uměleckými řemeslníky z vyhlášeného sklářského kraje v okolí Nového Boru. Mezi blízké spolupracovníky patří  například Petr Novotný, Petra Matelová a její Sklářský Ateliér a Ajeto Glass. Za značkou B26 se skrývá Barbora Otradovec, která ve své tvorbě kloubí jak pestrobarevné barevné mezinárodní zázemí, ze kterého pochází, tak nadčasovou inspiraci a myšlenku navrátit do estetiky běžného denního života skleněné výrobky které jsou ručně zpracované od začátku až do konce. Každý kousek řady B26 projde několika páry rukou zkušených sklářů, malířů, rytců, brusičů a konečný produkt je fúzí mezi moderním pojetím života a tradiční technologií. Příkladem je rytecky zdobené laboratorní sklo.
logo radua
Radua Crystal

Vyberte jazyk / Select a language

sklenka.cz | Prodej českého a slovenského ručního skla

Těšíme se na Vás v našem obchůdku i během adventních víkendů od 10:00 do 19:00