Váš nákup

sklenka.cz | Prodej českého a slovenského ručního skla

Představujeme sklárnu

img-1

Nenapodobitelné barvy a bezolovnatý křišťál pro jedinečnou krásu a vysokou hodnotu skla

img-2
img-3
img-4

VZNIK SKLÁRNY MOSER

Česká sklárna Moser byla založena v roce 1857 vizionářem, podnikatelem a nadaným rytcem, Ludwigem Moserem v lázeňském městě Karlovy Vary. Majitel sklárny a všichni pozdější následovatelé si dali jasný cíl: ruční výrobu bezolovnatého křišťálu v bezchybném zpracování, vysoké výtvarné hodnotě s jasnou designovou vizí, funkčností a nadčasovostí a postupnou expanzí do celého světa.

OCHRANNÁ ZNÁMKA

Firma Moser od svých prvopočátků pracovala s elitními tvůrci, od sklářů, rytců, brusičů až po věhlasné výtvarníky a designéry a tím si zajistila obdiv a uznání z celého světa. Ochranná známka Moser se stala symbolem luxusního křišťálu nezpochybnitelné kvality a umělecké hodnoty.

UNIKÁTNÍ MOSEROVSKÉ BARVY

Sklárna je jedinečná a typická svými ikonickými odstíny moserovských barev. Barví se přímo sklářský kmen, například pomocí oxidů drahých kovů nebo prvky vzácných zemin, do valérů polodrahokamů a drahokamů (beryl, alexandrit, eldor, akvamarín, rosalín, topas a další). Dodnes tyto barvy, které se zázračně obměňují do různých odstínů dopadem a typem světla, žádná sklárna neumí napodobit.

HODNOTA A KVALITA DĚL Z BEZOLOVNATÉHO KŘIŠŤÁLU

Výroba každého artefaktu trvá dny až měsíce intenzivní práce. Proces začíná skicou na papíře, výrobou dřevěných nebo kovových forem. Dále přes foukání, k náročnému broušení a rytí díky tvrdosti bezolovnatého křišťálu nebo mnohavrstevnatého dekorování, až po leštění do vysokého lesku. Nápojové kolekce, dekorace a objekty, mají vysoký umělecký a řemeslný přesah, bezchybné zpracování a nadčasový design, což zajišťuje moserovským dílům hodnotu, která se v rodinách dědí z generace na generaci.

Křišťál bez olova neškodí lidskému zdraví, ani přírodě.

Číst více

Nechte se inspirovat některou z kolekcí

BROUŠENÉ HRANY VE SVĚTLE RONYHO PLESLA

Každý kousek z kolekce je unikátním a originálním díky svobodě, jakou mají mistři skláři při broušení, mohou tak vznikat nenapodobitelná díla vysoké umělecké a řemeslné hodnoty.

KOLERKCE INSPIROVANÁ LINIÍ KAPKY VODY, K DOKONALÉ K DEGUSTACI UŠLECHTILÝCH NÁSPOJŮ

Kolekce vytvořil designér Patrik Illo s důrazem na vysokou funkčnost. Tvarosloví jednotlivých sklenek, dekantérů a karaf respektuje potřeby degustovaných nápojů a podpoří maximální rozvinutí všech chutí a aromat.

NOVOEMPÍROVSKÁ KRÁSA NADČASOVÝCH SILUET A BRUSU PŘETVÁVÁ STALETÍ

Kolekce je dekorovaná unikátním brusem ve spodních částí, který přechází v šestihrannou nožku, jako protiváhy k hladkým, čistým, minimalistickým liniím stěn setu.

Design inspirovaný okvětními plátky lilií, v dokonalé součinnosti mistrů brusičů, designerů a someliérů

Kolekce je obrazem dokonalé součinnosti mistrů brusičů, designerů a someliérů, kteří dali celé řadě nápojového skla funkčnost, nadčasovost, originalitu a rozmanitost v typech.

Inspirací pro soubor sklenek se staly okvětní plátky lilií.

Linie kolekce inspirovány květem tulipánu, jedinečná hra světel, elegance a lehkost

Linie kolekce jsou inspirovány květem tulipánu. Křehkost okvětních plátků je vyjádřena dekorem jemné vertikální optišky, která v symbióze moserovských barev vyvolává hru světel a záblesků tak, aby zdůraznila eleganci a lehkost křišťálu.

Vyberte jazyk / Select a language