Váš nákup

sklenka.cz | Prodej českého a slovenského ručního skla

Představujeme sklárnu

img-1

Česká sklárna s několika tisíciletou tradicí umu ruční výroby bezolovnatého křišťálu a zapracovávání barevné skloviny.

img-2
img-3
img-4

STŘÍPKY Z HISTORIE SKLÁRNY KVĚTNÁ 1794

Sklárna Květná 1794 je jedna z nejdéle fungujících skláren na našem území, kdy byla založená knížetem Aloisem I. z Lichtenštejna, na samé hranici se Slovenskem. Sklárna se původně soustředila na průmyslovou výrobu tabulkového skla. Až v polovině devatenáctého století, pod vedením Emanuela Zahne, manufaktura začíná s produkcí jemného křišťálového skla, zdobeného rytím a broušením, později leptáním. Sklárna dostává celoevropský formát s dosahem na další kontinenty (Amerika, Austrálie, Afrika) a vzniká také její název Květná (Blumenbach), jehož základ si hrdě nese dodnes. Po mnoha peripetiích, včetně znárodnění, zažívá sklárna Květná další významnou kapitolu a rozvoj. Současný majitel Lubor Cerva, pod značkami Cerva Bohemia a Květná 1794, sklárně navrátil charakter ruční výroby bezolovnatého křišťálu prémiové kvality, skloubením starého poctivého řemesla a moderních postupů.

JEDINEČNÁ SKLOVINA

Za sklárnu Květná 1794 mluví u nás a po celém světě kvalitní sklovina. Bezolovnatý (olovo škodí přírodě a lidskému zdraví) sklářský kmen obsahuje sodnodraselnou sklovinu a titan, čímž získal na ještě větší pevnosti, tvrdosti, odolnosti a zároveň
nebývalé pružnosti. Díky charakterovým vlastnostem křišťálu docílila sklárna největší možné tenkostěnnosti a tím vysoké funkčnosti nápojových kolekcí, které se projeví při ochutnávání a dekantaci podávaných nápojů. Sklárna má navíc největší nabídku odstínů barevné skloviny v celé Evropě, celkově je jich 16.

DESIGN

Sklárna spolupracuje s nejlepšími someliéry a skláři ve svém oboru, s unikátními Jejich součinností vznikají jedinečná křišťálová díla v nápojových a dekorativních kolekcích vysoké estetické hodnoty, nadčasovosti, kde je podmínkou bezchybné
zpracování a nejlepší kvalita.

Číst více

Nechte se inspirovat některou z kolekcí

NEZAMĚNITELNÁ STRUKTURA ANANASU BAREVNÝCH DŽBÁNŮ POLKA DOT

Tato kolekce džbánů má nezaměnitelnou strukturu tzv. ananasu, v noha barevných variantách a je výhradně ručně zpracovávána z bezolovnatého křišťálu nejvyšší kvality.

NEJKOMPLEXENĚJŠÍ ŘADA SKLENEK K DEGUSTACI VÍN

Tvarosloví a ušlechtilost každé sklenky vyzdvihne i ty nejjemnější chuťové nuance, aroma, vazkost nebo rozperlení degustovaných vín.

SNOUBENÍ CHARISMA A FUNKČNOSTI VE SKLENKÁCH PANDORA

Kolekce Pandora je propojením mnoha esencí v jeden celek pro vytvoření funkční krásy.

TRADIČNÍ LINIE SKLENEK V MODERNÍM HÁVU

Tato kolekce je snoubením tradičních tvarů nápojového skla v moderně uchopených liniích, což celé řadě přidává na lehkosti, nadčasovosti a přizpůsobivosti v jakémkoli interiéru.

SMYSLNĚ PODMANIVÁ KRÁSA

Nápojová kolekce zvýrazní osobitost plných červených vín odrůdy Nebbiolo, u bílých vín převážně odrůdy Tramín. Pro ještě lepší zážitek z degustace v této řadě najdete i karafy a dekantéry.

POHUPUJÍCÍ SE SKLENKY

Dna jemně houpajících se sklenek, s elegancí tanečnice, jsou tvořena jakousi čočkou, díky které je nejen roztočíte, ale i rozhoupete a přitom nezvrhnete.

SKLENKY VYTVOŘENĚ SOMELIÉRY

Kolekce Auriga je jedinečná svým souborem vlastností a je vhodná i k profesionálnímu servírování a degustaci podávaných vín a destilátů.

DEGUSTACE VÍN Z PODMANIVÉ VÝŠKY SKLENEK TARVOS

Kolekce Tarvos se nese v sofistikovaných liniích objemných sklenek s moderní ostrostí ve spodní časti kalichů a u vinných sklenek s kontrastně vysokými nožkami.

Vyberte jazyk / Select a language